نکات اساسی نگهداری از مبلمان راحتی

نکات اساسی نگهداری از مبلمان راحتی

- تمیز کردن مبل‌ها بعد از خرید و استفاده از آنها مهم‌ترین موضوعی است که درگیرتان می‌کند. اگر هنگام خرید از فروشنده نپرسیده‌اید جنس پارچه رومبلی‌تان چیست و چطور باید لکه‌های روی آن را پاک کنید، بدون مطلع شدن از این موضوع هیچ لکه‌ای روی مبل‌تان را با هیچ شوینده و لکه‌بری پاک نکنید. استفاده از یک لکه‌بر قوی ممکن است رنگ پارچه مبل‌تان را از بین ببرد یا لکه بعد از خیس شدن پررنگ‌تر شود. سعی کنید هر لکه روی مبل را بلافاصله بعد از ایجاد شدن و قبل از استفاده از هر لکه‌بری با آب سرد و دستمال تمیز پاک کنید.

- اگر مبل‌های‌تان روکش پارچه‌ای دارند با جاروبرقی و اگر روکش چرم دارند با یک دستمال تمیز با فاصله زمانی کم گردگیری کنید. خاک و دوده‌ای که روی همه وسایل خانه می‌نشیند، می‌تواند رویه مبل‌های‌تان را به سرعت کدر و بدرنگ کند.

- اگر روکش مبل‌تان چرم است، هر چند وقت یک‌بار با واکس مخصوص رویه آن را واکس بزنید تا همیشه براق و نرم بمانند.

- دسته و بدنه مبل‌های چوبی را با دستمال خیس گردگیری نکنید چون نم و رطوبت عمر مبل‌های چوبی را کم می‌کند.

- اگر می‌خواهید مبل‌های‌تان را خودتان بشویید از بخارشوی با بخار نه چندان زیاد استفاده کنید. اگر بخارشوی ندارید با آب ولرم و شامپو فرش و با استفاده از یک تکه ابر حجیم آنها را بشویید. در هر دو روش حواس‌تان باشد مبل‌ها خیس نشوند. وقت شستن با شامپو فرش نگذارید کف درون پارچه مبل باقی بماند وگرنه ممکن است مبل‌تان تغییر رنگ و فرم بدهد.

از کجا بخریم؟
- اگر برای خرید مبل محدودیت زمانی ندارید، نمایشگاه بین‌المللی مبل یکی از فرصت‌ها و مکان‌های خوب برای خرید است. اگر قبل از خرید بدانید چه مبلی نیاز دارید، ‌می‌توانید در نمایشگاه‌ بین‌المللی یا فصلی خرید خوبی داشته باشید. برندهای معتبر معمولا در نمایشگاه‌های معتبر شرکت می‌کنند و حتی به مشتریانی که در زمان و مکان نمایشگاه خرید می‌کنند، تخفیف‌های ویژه هم می‌دهند.

مطمئنا خرید اینترنتی یک مبل، کار عاقلانه‌ای نیست و البته تا امروز هم سایت یا فروشگاه اینترنتی ای در ایران راه‌اندازی نشده که بتوانید با چند کلیک از آن مبل بخرید اما اکثر برندهای معتبر سایت‌هایی دارند که می‌توانید با دیدن مدل‌ها در سایت، خرید آسان‌تری داشته باشید.

نئوکلاسیک مدل ویکتوریا با پارچه ترک؛ ۷ نفره

دکوراسیون انواع مبلمان,انواع مبلمان راحتی

این سبک مبل مناسب خانه‌هایی است که دکوراسیون کلاسیک مدل قرن 18 یا 19 اروپا را دارند


نکته کاربردی: این سبک مبل مناسب خانه‌هایی است که دکوراسیون کلاسیک مدل قرن هجدهم یا نوزدهم اروپا را دارند. اگر چنین حال و هوایی در خانه‌تان ندارید، خرید چنین مبلی را به‌ شما توصیه نمی‌کنیم؛ مگر اینکه بخواهید با یک کنسول و آینه، ساعت پاندولی بلند، لوستر کریستال و وسایلی از این دست، سبک دکوراسیون خانه‌تان را به کلی تغییر دهید.

کاناپه؛ دو نفره

 

خرید مبلمان, نکاتی برای انتخاب مبلمان

این مدل مبل مناسب خانه‌هایی است که فضای نشیمن‌شان برای مبل‌های تک فضای کافی داشته باشد


نکته کاربردی: این مدل مبل مناسب خانه‌هایی است که فضای نشیمن‌شان برای مبل‌های تک فضای کافی داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم این مبل را در مقابل تک دیواری بگذارید که رنگ متفاوتی با دیوارهای دیگر دارد؛ این‌طوری یک فضای دومی در اتاق نشیمن‌تان درست می‌کنید؛ فضایی که می‌تواند با یک میز کوچک یا یک باکس چندطبقه برای کتاب‌ها یا مجله‌هایی که در حال خواندنش هستید، کمی شخصی‌تر از قسمت‌های دیگر اتاق نشیمن شود.

مبل ال با روکش چرم؛ ۷ نفره

 

نکته هایی برای خرید مبلمان,راهنمای خرید مبلمان

معمولا آنهایی که اهل ریسک هستند، سراغ رنگ‌های قرمز و شاد می‌روند


نکته کاربردی: معمولا آنهایی که اهل ریسک هستند، سراغ چنین رنگ‌هایی می‌روند اما یادتان باشد ترکیب رنگ قرمز با آبی فیروزه‌ای اینقدر فضای نشیمن را زیبا می‌کند که دل‌تان نمی‌خواهد از روی مبل بلند شوید! این رنگ برای خانه‌هایی که نشیمن کوچکی دارند هم بسیار مناسب است چون فضای خانه را بزرگ‌تر از حد معمولش نشان می‌دهد و باعث دلباز شدن آن می‌شود.

مبل راحتی مدرن ، تمام پارچه؛ ۷ نفره

 

جدیدترین مبلمان راحتی, مدل مبلمان راحتی

کرم مایل به خردلی از رنگ‌هایی است که خیلی کم در طراحی دکوراسیون خانه استفاده می‌شود


نکته کاربردی: کرم مایل به خردلی از آن رنگ‌هایی است که خیلی کم در طراحی دکوراسیون خانه استفاده می‌شود. اگر رنگ دیوارهای‌تان به صورت کلاسیک کرم‌رنگ است، می‌توانید این رنگ را برای مبلمان خانه‌تان انتخاب کنید. چند ن زرد و نارنجی هم فضای خانه‌تان را حسابی پاییزی می‌کند. می‌توانید رنگ مبل‌تان را هم با رنگ کفپوش خانه‌تان ست کنید. از آنجایی که معمولا کفپوش‌ها رنگ‌های طرح چوب دارند، این رنگ برای مبلمان بسیار مناسب است.

مبل راحتی ترکیب چرم و پارچه؛ ۷ نفره

 

انواع مبلمان راحتی,طراحی مبلمان راحتی

رنگ کرم هم جزء رنگ‌های پرطرفدار مبلمان در ایران است و هم جزء انتخاب‌هایی با سلیقه‌ کلاسیک


نکته کاربردی: پارچه مبل کرم‌رنگ بهتر است بافت‌دار باشد. این رنگ هم جزء رنگ‌های پرطرفدار مبلمان در ایران است و هم جزء انتخاب‌هایی با سلیقه‌ کلاسیک. این رنگ برای مبلمان‌هایی با طرح‌های سنتی و مدرن مناسب است. رنگ کرم را می‌توانید با رنگ‌های تند و تیزی مانند قرمز یا رنگ‌های خنثی ای مانند آبی تیره یا خاکستری و مشکی ترکیب کنید.

مبل کلاسیک زارا با پارچه نانو و ضدلک؛ ۷ نفره

 

راهنمای خرید مبلمان راحتی, خرید مبلمان

می‌توانید این طرح را به صورت مبل تک در کنار مبلمانتان ست کنید


نکته کاربردی: کمتر کسی سراغ انتخاب مبل‌هایی با پارچه‌های راه‌راه می‌رود اما خوبی این طرح‌ها این است که هم تا حد زیادی تک هستند و هم در کمتر خانه‌ای پیدا می‌شوند؛ حتی می‌توانید این طرح را به صورت مبل تک در کنار مبلمان‌تان ست کنید. اما اگر کل مبل‌های‌تان را از این طرح انتخاب می‌کنید، می‌توانید سراغ پرده‌هایی با زمینه‌های راه‌راه بروید یا یکی از رنگ‌های موجود در مبل را برای رنگ غالب پرده انتخاب کنید. می‌بینید با انتخاب این مبلمان دست‌تان برای انتخاب رنگ پرده به شدت باز است.

مبل راحتی چوب و پارچه؛ ۷ نفره

 

نکاتی برای انتخاب مبلمان,نکته هایی برای خرید مبلمان

اگر بخواهید مبلمان‌تان ترکیبی از چوب و پارچه باشد رنگ خاکستری روشن یا فیلی را انتخاب کنید


نکته کاربردی: مبل‌های راحتی فضای صمیمانه‌ای را برای خانه‌تان به وجود می‌آورند. رنگ خاکستری روشن یا فیلی هم برای مبل راحتی انتخاب خوبی است؛ مخصوصا اگر بخواهید مبلمان‌تان ترکیبی از چوب و پارچه باشد چون رنگ چوب، رنگ خاکستری روشن را خنثی می‌کند.

مبل اکتورپ آیکیا؛ 3 نفره

 

انواع مبلمان راحتی,نکته هایی برای خرید مبلمان

خوبی مبل سفید این است که هیچ وقت از مد نمی‌افتد


نکته کاربردی: خوبی مبل سفید این است که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. جدای از این می‌توانید هر رنگ دیگری را با این رنگ مبلمان ست کنید.

مبل راحتی چوب و پارچه؛ ۵ نفره

 

راهنمای خرید مبلمان,دکوراسیون انواع مبلمان

رنگ قهوه‌ای به خاطر خنثی بودنش به راحتی با رنگ‌های پاییزی یا سیاه و سفید ست می شود


نکته کاربردی: رنگ‌هایی که به نظر محدود‌کننده هستند و نمی‌دانیم چطور می‌شود آنها را با رنگ‌های دیگر ست کرد، معمولا در جنس چرم خیلی انعطاف‌پذیری خودشان را نشان می‌دهند. درست مانند رنگ قهوه‌ای که به سختی برای مبلمان خانه انتخاب می‌شود. اما رنگ قهوه‌ای به خاطر خنثی بودنش به‌راحتی با رنگ‌های پاییزی یا طرح‌های شطرنجی سیاه و سفید ست می‌شود. یادتان باشد این رنگ برای اتاق‌های نشیمن کوچک چندان جالب نیست چون فضای اتاق را کوچک‌تر یا دست‌کم به همان اندازه‌ای که هست، نشان می‌دهد.

مبل تختخواب شو؛ دونفره

 

طراحی مبلمان راحتی,جدیدترین مبلمان راحتی

به خاطر دومنظوره بودن مبل‌های تختخواب شو باید در انتخاب جنس‌شان بسیار دقیق باشید


نکته کاربردی: مبل تختخواب شو برای خانه‌های نقلی ما که ممکن است هرزگاهی ‌مهمان‌هایی برای شب ماندن در خانه‌مان داریم، بسیار کاربرد دارد. اما باید یادتان باشد که به خاطر دومنظوره بودن این مبل‌ها باید در انتخاب جنس‌شان بسیار دقیق باشید؛ اول اینکه روکش مبل بهتر است به‌راحتی دربیاید و قابل شست‌وشو باشد و نکته دوم بررسی اسکلت اصلی مبل‌های تختخواب‌شوست. اگر قرار است مبل روزی حداقل دو بار باز و بسته شود، بدنه آن باید به‌قدری مقاوم و محکم باشد که بتوان مدت زیادی از آن استفاده کرد. بهترین اسکلت‌ مبل‌های تختخواب‌شو از جنس فلز است.

مبل ال با روکش پارچه؛ ۷ نفره

 

دکوراسیون انواع مبلمان,انواع مبلمان راحتی

خوبی مبل ال این است که می‌شود تکه‌های آن را به‌راحتی جدا کرد


نکته کاربردی: خوبی مبل ال این است که می‌شود تکه‌های آن را به‌راحتی جدا کرد و هر چند وقت یک‌بار تغییر دکوراسیون اساسی در فضای نشیمن خانه ترتیب داد. رنگ خاکستری تیره هم همیشه از رنگ‌های پرطرفدار مبلمان بوده است. می‌توانید با یک پارچه گلدوزی شده زردرنگ یا ن‌های قرمز یک کنتراست فوق‌العاده ایجاد کنید.


اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: نکته ,فضای ,رنگ‌های ,کاربردی ,نفره ,مبلمان ,نکته کاربردی ,مناسب خانه‌هایی ,خاکستری روشن ,یادتان باشد ,پرطرفدار مبلمان ,رنگ‌های پرطرفدار مبلم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل